Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. BLOG
  4. »
  5. Oto Tamircim Dürüst mü? Tamircinin Dürüst Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Oto Tamircim Dürüst mü? Tamircinin Dürüst Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 4 dk okuma süresi
122 0
Oto Tamircim Dürüst mü? Tamircinin Dürüst Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Türkiye’de binlerce oto tamircisi bulunurken ikamet ettiğiniz bölgedeki tamircilere mahkumiyet söz konusudur. Bununla birlikte araba sahiplerince en çok araştırılan ve merak edilen hususlardan biri oto tamircim dürüst mü olmaktadır. Zira bu aşamada yanıt bekleyen birçok soru bulunur.

Onlarca marka aracın yetkili servisi haricinde oto tamircileri her model ve markada araca bakım ve tamirat yapmaktadır. Tamiratın sebebi ve sonuç ilişkisine bağlı olarak araç sahiplerinin memnuniyetinin yanında hayal kırıklıkları da az değildir. Araba sahibi tamircinin talebi ve teşhisi doğrultusunda hareket ederken ne kadar doğru bir adım atmadığını merak eder. Bu sebeple tamircinin dürüst olup olmadığını nasıl anlarım sorusuna yanıtlar arar.

Dürüst Olmayan Oto Tamircileri Nasıl Çalışır?

Sürücülerin arabalar hakkında çok fazla bir şey bilmemesi oto tamircilerinin üzerinde dürüst olup olmadıklarına dair sorular bırakıyor. Gereksiz ve pahalı hizmetleri ödemek istemeyen araç sahipleri araba tamircisinin dürüst olup olmadığını nasıl anlayacak?

Öncelikli olarak dürüst olmayan bir tamirci hizmeti abartır. Kafa karıştırır yaptırmadığınız takdirde aracınızın neredeyse infilak edeceğine inandırır. Böyle bir ifade ile yaklaşılması halinde mutlaka başka bir tamirciden görüş almak gerekir. Zira bu onarımlar çok nadir olarak aciliyet gerektirebilir.

Aracın teknik olarak çalışmasında ihtiyaç duyan marş motoru, akü ve alternetörler dikkate alınabilir. Ancak katalitik konvertörler ile aracın nefes almasını sağlayan sersörlerin değiştirilme ihtimali sıfırdır. Ancak bir oto tamirci bu parçalar hakkında şikayette bulunuyor ve değiştirilmesini istiyorsa araç sahibi olarak bu durumu düşünmek gerekir. Mutlaka başka bir tamirciden görüş alınması önemli olur.

Sıfır araç alan ve garantisi devam eden kişilerin ise garantisinin devamı için servis onarımı ve bakımı gerektirdiği önemlidir. Ancak bu durum araç sahiplerinin cebinin dostu olmaktan uzaktır. Küçük parçaların tamiri yerine tamamen değişim yoluna giden yetkili servisler irdelenmesi gereken bir başka konudur.

Dürüst Tamirci Nasıl Tanınır?

Elbette bu aşamalarda dürüst bir tamirciyi tanımanız imkansızlaşır. Özellikle uzun vadelerde birbirine güven ile bu durum tazelenebilir. Ancak arabalar hakkında az bilgiye sahipseniz özellikle aracınızın kullanıcı kitapçığını okumakla başlamak gerekir. Bilgili bir müşteri olursanız oto tamirciler de size dürüst davranmak zorunda kalır.

Dürüst olan bir oto tamirci aracınızın ihtiyacını ve nedenini sizlere açıklar. Böylelikle araç sahibi olarak sağlıklı bir seçim yaparsınız. Tamircinin tavsiyesine bağlı olarak sonucunda aracınıza neler kattığını kendi gözlerinizle görmeniz gerekir. Oto tamircim dürüst mü sorusuna yanıt ararken;

  • Dürüst oto tamirci onarım öncesi, sırası ve sonrasında iletişim kurar.
  • Planlı olarak hareket ederken araç sahibine güven verir.
  • Aracınızda değişecek parçalar ve fiyatlarını teker teker açıklar.
  • İşçilik ücreti ile standart masrafları ortaya koyar.

Haciz Borcu Olan Araç Satılır mı?

Motorsiklet Trafikten Nasıl Düşürülür?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir