Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. ARABALAR
  4. »
  5. Lexus LBX Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Lexus LBX Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 3 dk okuma süresi
70 0
Lexus LBX Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Japonların en ünlü otomotiv devi Lexus ile Türkiye’ye gelmeye hazırlanırken SUV ihtiyacı duyan kişiler Lexus LBX Türkiye Fiyatı ne kadar şimdiden araştırmaya başladı.

Lexus Türkiye’ye Gelmeden 2 Bin Araç Siparişi Aldı

Japonya’nın dünya markası lüks araba markası Lexus yeni SUV modeli ile Türkiye’ye henüz gelmeden 2 binden fazla alım talebi aldı. Lexus LBX fiyatı 2 milyon 290 bin liradan başlıyor.

1.5 litrelik tam hibrit motoruna sahip olan Lexus SUV LBX % 80 ÖTV dilimine giriyor. Bu sebeple daha şimdiden 2 binden fazla alım talebi geldi.

Japonların Premium markası olan Lexus lüks B sınıfı SUV aracı ile Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Büyük hacimli motorlara sahip Lexus bu anlamda kısıtlı satışlara uğradı. Ancak % 80 ÖTV dilimi ile ele alındığında satışları katlamaya hazırlanan markanın en önemli lokomotifi 1.5 litrelik hibrit benzinli aracı olacak. Zira 2 milyon 290 bin liradan başlayan araç henüz Türkiye’ye gelmemesine rağmen 2 binden fazla talep aldı.

Helikopterle Teknisyen Gönderilmesi Hizmeti Verilecek

Türkiye pazarında bir çığır açması planlanın LBX modeli özellikle LEXUS araç almayı planlamayan kişileri hedef aldı. Özellikle geri alım garantisi verecek olan Lexus Türkiye bir çok hizmete hazırlanıyor. Bu hizmetler arasında kişiye özel danışmanlık, ücretsiz Tır ile ulaştırma hatta helikopterle teknisyen hizmeti verilmesi dahi bulunuyor.

B sınıfı lüks SUV aracın uzunluğu 4,19 metre. İşçilik kalitesinin yanında kaliteli malzeme kullanılan aracın 1,5 benzinli motoru 136 beygir gücüne sahip. 100 km hıza 9.2 saniyede çıkan aracın yine 100 km ortalama yakıt tüketimi 4.4. olarak açıklandı. Bu veriler fabrika verileri olsa da beklentileri karşılayacak özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkün. 12.3 inçlik göstergesi ile en üst seviye bir araç olarak LBX modeli Türkiye’de 2 milyon 650 bin liraya kadar çıkan fiyatlar ile satılacak.

Sektörde Düşüş Sürüyor

Aylar sonrası satışların yüzde 30 seviyelerinde düştüğü otomobil sektöründe beklenti büyük. Hafif ticari pazarı % 28,6 azaldı. Nisan ayında 75 bin 919 adet araç satışı yapıldı. Zira bu rakam Mart ayında 109 bin 828 idi. Düşüşlerin en büyük nedeni ise ÖTV muaf oranının yüzde 50 seviyelerinde olması gösteriliyor. Bu sebeple yavaşlamanın önümüzdeki süreçte de devam etmesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir