Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. EMLAK
  4. »
  5. Türkiye’de Kısa Dönem Ev Kiralama

Türkiye’de Kısa Dönem Ev Kiralama

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 7 dk okuma süresi
241 0
Kısa Dönem Ev Kiralama

Hızlı bir yükseliş trendine giren Türkiye’de kısa dönem ev kiralama yurt dışından gelecek misafirlerin sıklıkla başvurduğu aramalardan biridir. Kısa ve uzun dönemlerde Türkiye’de ev kiralama hizmeti ile ayrıntıları içeriğimizde yer almaktadır.

Türkiye’de Kısa dönemli Ev Kiralama

Küresel çapta yaşanılan savaşlar ve afetler sonrası bir nevi cennet olması nedeniyle Türkiye’de kısa dönem ev kiralama çok sık olarak yapılmaktadır. Özellikle Suriye’de meydana gelen iç savaş ve sonrasında ise Rusya – Ukrayna savaşının başlaması ile Türkiye sığınılan yer oldu. Bu sebeple Türkiye özellikle kısa ve uzun dönemde ev kiralama için en önemli adres haline geldi. Bununla birlikte ev kiralayan kişiler için çok büyük avantajı vardır. Zira bu sayede çok daha fazla kazançlardan bahsedilmektedir. Öyle ki standart kiralamalara göre yüzde 30 daha fazla kazançtan bahsetmek mümkündür. Bunun yanında artan enflasyon rakamları ile kiralara getirilen yüzde 25 artış sınırı birçok gayrimenkul sahibini bu hizmete yönlendirmektedir.

Türkiye’de ev sahiplerinin en ideal kiralama yöntemi kısa süreli kiralamalardır. Bu sebeple yurt dışından gelen kişiler için vazgeçilmez bir yöntem olmaktadır. Böylelikle Türkiye’de kısa dönem ev kiralama hizmeti aranılan başlıca unsur olmaktadır. Kiralayan ve kiracı açısından kısa dönem ev kiralama yasası herkesin merak ettiği yasal mevzuat olmaktadır.

Kısa Dönem Ev Kiralama
Kısa Dönem Ev Kiralama

Artan talep sonrası kısa dönemli olarak ev konut kiralamak isteyenler için yüksek rekabet oluştu. Bu aşamada büyük bir pazarlama faaliyetleri yapıldı. Zira halen yapılmaktadır. Bununla birlikte kısa dönemlerde kiralama yapmak isteyenler ile kiralayanların dikkat etmesi gerektiği hususlar bulunmaktadır. Bunlar;

  • Kusursuz misafir deneyimleri sağlamak
  • Özenli pazarlamalar
  • Özenli temizlik ve bakımlar
  • Sorunsuz bir takvim işletme

Kısa ya da uzun vadelerde ev kiralama hizmeti alınması halinde en önemli hususlardan biri sözleşmedir. Bu sebeple kısa dönem ev kiralama sözleşmesi önem kazanır. Hatta yabancı kişilerin gelmesi nedeniyle kısa dönem ev kiralama sözleşmesi İngilizce dilinde hazırlanmaktadır. Bu aşamada tüm şartlar ayrıntılı olarak belirtilmesi gerekir. Bununla yanında ödemeler ise genelde peşin olarak alınmaktadır. Zira sonradan alınacak ücretlerde yurt dışı vatandaşları için sorunlar yaşanılmaktadır.

Ankara’da Kısa Dönem Ev Kiralama

Türkiye’de en çok yaşanmak istenilen şehirler belli başlıdır. Zira yurt dışından gelenler için iş imkanları ile en çok aranılan husus Ankarada kısa dönem ev kiralama olmaktadır. Başkentte kısa vadelerde ev kiralama imkanı çok geniştir. Özellikle iş imkanları ve işine bağlı olarak çalışmak isteyenler özellikle kendi sektörlerine yakın olan bölgeleri seçmektedir. Ancak en çok Kızılay bölgesinde aramalar gerçekleştirilmektedir.

Kısa Dönem Ev Kiralama
Kısa Dönem Ev Kiralama

Türkiye’de kısa süreli olarak kalmak isteyenler sadece iş insanları değildir. Zira öğrenciler de kısa süreli olarak gelmektedir. Bununla birlikte ekonomik olması açısından ev paylaşımı veya kısa dönem kiralama üzerinde durmaktadırlar. Emlak sektöründe hizmet veren bir çok internet sitesi ev paylaşma ilanları ile doludur. Bu ilanların yanında aynı zamanda bazı uygulamalar sayesinde birkaç gün dahi kalınabilecek evler bulunmaktadır. Bunun yanında 3-5 ay gibi kısa süreli olarak ev paylaşımları yapılabilmektedir.

Kısa Dönem Ev kiralama İstanbul

Kısa sürelerde en çok yaşanmak istenilen şehirlerden bir diğeri ise İstanbul’dur. Zira dünyanın en güzel şehrinde konaklamak, burayı gezmek ve keşfetmek isteyen milyonlarca kişiden bahsetmek mümkündür. Bu sebeple kısa dönem ev kiralama İstanbul ve çevresinde aranılan başlıca unsur olmaktadır. Şehrin en gözde yeri ise Ataşehir’dir. Bu sebeple kısa dönem ev kiralama Ataşehir ile bir diğer arama sorgularına neden olmaktadır.

İstanbul, Avrupa ve Anadolu olarak iki yakasında çok geniş bir coğrafyaya sahiptir. Bu anlamda en çok Anadolu yakası tercih edilmektedir. Bu aşamada sorgumuz ise kısa dönem ev kiralama İstanbul Anadolu yakası olarak yapılmaktadır. Yurt dışından ve uzaktan kiralamalarda ise yer açısından parsel sorgulama yapılabilir.

Kısa Dönem Ev Kiralama
Kısa Dönem Ev Kiralama

Türkiye’de güneşi, denizi ile muhteşem bir coğrafyaya sahip bir diğer yeri ise Antalya tüm dünyanın merak ettiği görmek istediği bir şehirdir. Bu aşamada Antalya kısa dönem ev kiralama aranılan hususların en önemlisidir. Zira burada kişiler ekonomik olarak konaklama imkanı bulurken aynı zamanda tatilin de en güzelini yaşar. Zira Ukrayna – Rusya savaşı sonrası en çok ziyaretçi alan yer Antalya olmuştur. Özellikle Konyaaltı kısa dönemli ev kiralama alınan hizmetlerin başında olmuştur. Bu sayede kira ücretleri de maksimum seviyelere kadar tırmanmıştır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir