Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. BLOG
  4. »
  5. Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Turan Aydın Turan Aydın - - 4 dk okuma süresi
612 0
Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Farklı yollardan satışı mümkün olmasının yanında muhtemel alım yollarından biri de Kayseri Vergi Dairesinden satılık hacizli araçlar olmaktadır. Konuya ilişkin ayrıntılar içeriğimizde yer almaktadır.

Devletin alacaklarını takip eden vergi müdürlükleri alacağın tahsil edilememesi nedeniyle ilgili borçlunun araçlarına haciz koymaktadır. Haciz koyulan bu arabalar devlete ait otoparklara çekilmektedir. Zira yakalaması olan araçlar amme alacakları için konulan bu haciz nedeniyle aracın otoparka çekilmesi için sonuçlanmaktadır. Kayseri hacizli araçlar 2023 yılında en çok vergi dairesinden alıcı bulmaktadır.

Otoparklara çekilen araçlar öncelikli olarak borcun araç sahibi tarafından ödenmesi beklenir. Bu bekleme süresi sonrasında borcun ödenmemesi halinde ihale ile satışa konu edilmektedir. Yapılan açık ihale ile aracı en yüksek tutarı veren kişi aracın yeni sahibi olmaktadır.

Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar
Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Kayseri Vergi Dairesi Hacizli Araçlar

Uygun fiyatlı alım yollarından biri olan Kayseri Vergi Dairesi Hacizli Araçlar listesi sık sık yenilenmektedir. Burada küçük motorsikletlerden büyük otobüs ve tırlara kadar birçok araç bulunmaktadır. Bu sebeple ihtiyacınız olan aracı buradan bulmanız mümkündür. Bu sebeple sürekli yenilenen liste incelenmesi en doğru adımlardan biri olmaktadır.

El konulan aracın sahibi kendisine ait vergi borcunu ödedikten sonra aracını geri alabilir. Ancak belli süre içerisinde ödeme yapmaması halinde söz konusu araçlar hacizli olarak satılmaktadır. Satış sonrası vergi borcu ve diğer cezai borçlar tahsil edilmektedir. Araçların geri alınabilmesi ve yeni araç almak isteyenler için GİB hacizli satılık araçlar Kayseri bölgesinde önemli alternatiftir.

Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar
Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

İhale 2 Etaplı Olarak Yapılıyor

ihale 2 etaplı olarak yapılmaktadır. İlk etapta istenilen tutara ulaşılamaması halinde ihale 2 kez tekrarlanmaktadır. 2 ihale ile satış mümkün olmazsa söz konusu araç pazarlık usulü ile satışa konu edilmektedir. İlk ihalede aracın %75’lik kısmına teklif gelmesi beklenir. Bu kısma teklif gelmezse 2 ihaleye çıkılmaktadır. İhale sonrası satış mümkün olmazsa pazarlık usulü satılık araçlar listesine girmektedir. Bu sebeple Kayseri pazarlık usulü satılık hacizli araçlar ilginizi çekebilir.

Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar
Kayseri Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Kayseri ve Kayseri iline bağlı ilçelerdeki borçlara istinaden hacizli araçların satışı Kayseri vergi dairesinden yapılmaktadır. Özellikle uygun fiyatlı olması nedeniyle birçok kişi Kayseri Vergi Dairesinden satılık hacizli araçlar üzerinde yoğunlaşmaktadır. Kayseri ve Kayseri iline bağlı ilçelerdeki borçlara istinalden hacizli araçların satışı Kayseri vergi dairesinden yapılmaktadır.

Kayseri hacizli araç satışı ihale ile yapılmaktadır. İhale ile satılan otomobillerde %1 KDV, ticari araçlarda ise %18 gelir vergisi kesintisi yapılır. Aynı zamanda binde 9.48 oranında damga vergisi kesintisi yapılmaktadır. Söz konusu vergiler aracın ihalesini alan kişi tarafından karşılanmaktadır.

Satılık araçlara ait liste ve diğer bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir