Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. HABERLER
  4. »
  5. İcralık Traktörler Nasıl Alınır, Ne Kadar?

İcralık Traktörler Nasıl Alınır, Ne Kadar?

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 6 dk okuma süresi
382 0
İcralık Traktörler

Diğer tüm motorlu araçlarda olduğu gibi icralık traktörler özellikle dijital ortamlarda araştırılan konulardan. Bu anlamda hacizli icralık traktörler ve ayrıntıları içeriğimizde yer alıyor.

Özellikle tarım işleri ile uğraşanların eli ve ayağı niteliği taşıyan traktörler fiyat artışlarından etkilenen motorlu araçlardan olmaktadır. Bu anlamda özellikle çiftçiler uygun fiyatlı traktör alabilmek için arayışa çoktan girdi. Türkiye’de en uygun şartlarda satılan traktörler motorlu araçlarda olduğu gibi hacizli traktörler ile olmaktadır. Böylelikle traktöre ihtiyacı olan kişiler icralık traktör nasıl alınır sorusuna yanıtlar aramaktadır. Uygun fiyatları ile haberler ile sosyal medyada yer edinen icralık araçlar ile traktörler hakkında ayrıntılar makalemizde yer almaktadır.

İcradan Traktörler Nerede Satılıyor?

İcralık araçların satış adresi e-uyap ile icra müdürlükleridir. Bu anlamda ilanlara bu uygulama üzerinden ulaşmanız mümkündür. Özellikle istediğiniz şehirde satılan traktörlere bu sayede ulaşım yapılabilmektedir. Ancak icralık traktör alımı için önünüzde birden fazla alternatifler söz konusudur. Özellikle bankadan icralık traktörler ilginizi çekecek özelliklere sahip olabilir.

İcralık Traktörler
İcralık Traktörler

Türkiye’de en çok banka şubesi ile tüketiciye finans desteği veren Ziraat Bankası icralık traktör satışı da yapmaktadır. Satışlar ise kendi kurmuş olduğu bir internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. İnternet sitesinde zaman zaman satışa konu edilen traktörlere ait bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler eşliğinde ihale yöntemi ile bu traktörlerin yeni sahibi olunmaktadır.

Bankalardan satılık icralık traktör satışları uygun fiyatların yanında finans desteği ile verilmesi nedeniyle ilgi odağı olmaktadır. Finans desteği ile alınan traktörlerin kredi ödemeleri yapılamadığı zamanlarda bankalar bu traktörleri satışa konu etmektedir. Böylelikle kredi borcunun ifası gerçekleştirilmektedir. Banka taşıt kredisi ile satılan ancak tekrar satışa konulması ile ilgi gören Denizbank icralık traktörler bu anlamda ilginizi çekecek özelliklere sahiptir.

İcralık Traktörler
İcralık Traktörler

İnternette arama yapılan bir diğer unsur ise ikinci el icralık traktörler olmaktadır. Özellikle ilan.gov.tr adresinde ilan edilen 2. El icralık traktör alımları yapılabilen bir diğer alım yolu olmaktadır. Burada en küçük bir yerleşim yerinin icra müdürlüğünden dahi satışa konu edilen araçlara rastlamak mümkündür. Yapılan ilanlarda traktörün markası, modeli dahil olmak üzere tüm özellikleri yazılmaktadır. Öyle ki son durumuna kadar bilgiler söz konusu olmaktadır. Traktörün ayrıca muhammen bedeli ile ihale tarihleri de burada yazmaktadır. Zira ihale iki aşamalı olarak yapılmaktadır. Bu sebeple uygun fiyatlara traktör alabilmenin yolu 2.el icralık traktörler ile olabilmektedir.

İcralık Traktörler
İcralık Traktörler

İcradan Traktör Satın Almak Helal mi?

Bankadan icralık satılık traktörler arayışında olanlar devlet bankaları başta olmak üzere tüm finans kuruluşlarında bulunabilmektedir. Bu anlamda Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank başta olmak üzere birçok banka hacizli traktör satışı yapmaktadır. İcralık ve hacizli olması nedeniyle birçok kişi bu alıma mesafeli bakmaktadır. Zira icradan satılık traktör almak helal mi sorguları yapılmaktadır. Yasal olarak mevzuatlarda imkan bulunan icradan traktör satışı aynı zamanda borçlu olan kişinin de faydasına olmaktadır. Bu sayede kişinin kredi borcu kapatılmış olurken sizde buna yardımca olmuş olursunuz.

İcralık Traktörler
İcralık Traktörler

Birçok tüketici icradan araç almak caiz mi sorusuna yanıt aramaktadır. Öncelikli olarak Diyanet İşleri Başkanlığının bu konudaki olumlu fetvasını açıklamak gerekir. Zira helaldir açıklaması yapılmıştır. Zira İslam hukukçuları da icralık araçların ve malların alınıp satılmasını uygun görmektedir. Böylelikle icradan hacizli olarak satılan mal ve araçlar helaldir, caizdir.

İcralık Traktörler
İcralık Traktörler

İcralık Traktörler ne kadar?

Merak edilen hususlardan bir diğeri de icralık traktörler ne kadar olarak yapılmaktadır. Bu anlamda fiyatlara etki eden önemli husus traktörün modeli ve markasıdır. Bununla birlikte çalışma saati, durumu gibi hususlar önem kazanır. Yüksek modelli traktörler mevcut piyasa şartları ve fiyatlarına göre yüzde 30 civarlarında çok daha uygun olarak satılmaktadır. Hatta icra müdürlüğü kanalıyla satılan hacizli traktörler çok daha düşük fiyatlar ile alıcı bulabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir