Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. BLOG
  4. »
  5. İcradan Alınan Mal Kaç Yıl Satılamaz?

İcradan Alınan Mal Kaç Yıl Satılamaz?

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 4 dk okuma süresi
144 0
İcradan Alınan Mal Kaç Yıl Satılamaz?

Kullanım amaçlı olmanın yanında yatırım nedeniyle ve fiyatı ve şartları sebebiyle icradan alınan mal kaç yıl satılamaz sorusuna yanıtlar veriyoruz.

İcradan hacizli mal satışları yasal prosedürler çerçevesinde yürütülmektedir. Bu sebeple atacağınız adımları iyi bilmek gerekir. Hatta hukuki olarak destek alınması başlıca önerilen husustur. Bu sebeple alım öncesi, alım ve alım sonrası aşamaları ile dikkat edilmesi gereken öneme sahiptir.

İcradan Alınan Mal Kaç Yıl Sonra Satılabilir?

İcradan araç ve mal satışları her geçen gün fiyatı nedeniyle cazip hale gelmektedir. Öyle ki bir sektör haline gelen bu durum icradan alınan malların satışları ile kazanç kapısı olmuştur. Bu sebeple kazanmak isteyen kişiler alım ile karşılaşacakları sorunları araştırmaya başlar. Bu aşamada asıl merak edilen husus icradan alınan mal kaç yıl satılamaz olmaktadır.

İcradan araba ve ev alabilirsiniz. Hatta arsa ve dükkan gibi unsurlarda mümkündür. Bu gibi gayrimenkuller ile taşınır malların icradan alınması halinde satışında süre sınırlaması yoktur. 3 yıllık bir süreden bahsetmek mümkündür. Ancak bu süre Gelir Vergisi içindir. Yani almış olduğunuz malı 3 yıl içinde satarsanız Gelir Vergisi kanununda belirtilen vergi farkı ödemesi yapılması gerekmektedir. Ancak bu süre sonrası satış yaparsanız vergi ödemeniz olmaz.

İcradan Alınan Mal Kaç Yıl Satılamaz?
İcradan Alınan Mal Kaç Yıl Satılamaz?

İcra İlanları Nasıl Takip Edilir?

Özellikle tüketiciler icradan satılık evlere nereden bakılır merak etmektedir. Bu ilanların asıl adresi esatis.uyap.gov.tr adresidir. Ancak ilan.gov.tr sitesinde yayınlanan bazı ilanlardan bahsetmek mümkündür. Bu ilanların bir kısmının da hacizli.com.tr sitemizde yayınladığımızı belirtmek isteriz.

İcra kanalıyla araba ve ev olmak üzere taşınır, taşınmaz malların satışları yapılmaktadır. Bu satışların içerisinde size uygun olan mal alımı ihale yöntemi ile yapılmaktadır. Bu anlamda icra ilanları nasıl takip edilir sorusunun yanıtı iyen esatis.uyap.gov.tr adresi ile olmaktadır. Buradan e devlet şifrenizle giriş yaparak ilgili ihaleler, muhammen bedeller ve ilanların hepsine ulaşabilirsiniz.

İhaleye rağmen icrada satılamayan mallar ne olur bir diğer sorumuz olabilir. İhale tarihi ile alıcı çıkmayabilir. Bu durumda satış ikinci ihaleye bırakılmaktadır. Burada satış yine olmazsa fiyat düşebilir. Hatta pazarlık yöntemiyle satışlar söz konusu olabilir. Ancak mutlaka bir satış yapılarak icra dosyası kapatılma yoluna gidilmektedir.

Esatis.uyap.gov.tr adresinde ihaleye katılabilmek için belli miktar muhammen bedel üzerinden para yatırılmaktadır. Bu para sonrası ihaleye katılım hakkı kazanılır. İhaleyi kazanan kişi parayı ödemezse ne olur sorusuna bu aşamada yanıt aranmaktadır. İhaleye en yüksek rakamı veren ikinci kişi alım yapar. Ancak burada ihaleyi kazanmasına rağmen parasını yatırmayan kişinin yatırmış olduğu teminat tutarı geri iade edilmemektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir