Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. BLOG
 4. »
 5. Hacizli Araçlar Alım Satım Yerleri Nereler? Nasıl Alınır?

Hacizli Araçlar Alım Satım Yerleri Nereler? Nasıl Alınır?

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 8 dk okuma süresi
453 0
Hacizli Araçlar Alım Satım Yerleri Nereler? Nasıl Alınır?

Hacizli araçlar alım satım yerleri nereler? arayışındaysanız tam adresinize geldiniz. Sizlere ayrıntılı bilgiler ile nerelerden satın alabileceğinizi açıklıyoruz.

Artan fiyatlar karşısında daha yüksek modeli en düşük fiyatlarla almak isteyen kişiler alternatif yöntem olarak hacizli araçlar ile yapmaya çalışmaktadır. Bu aşamada merak edilen husus hacizli araçlar alım satım yerleri nereler olduğudur.

Yüksek modelli araçlar artan fiyatlar karşısında alınamayacak kadar yüksek tutarlara sahip oldu. Bu sebeple araç alımı neredeyse imkansız hale gelirken tüketiciler alternatif yollar aramaya başladı. Türkiye’de en uygun fiyat koşuluyla araç alabileceğiniz yerlerin başında hacizli araçlar geliyor. Bu anlamda kişiler kulaktan dolma bilgiler ile buralardan araç alma yoluna gitmeye çalışmaktadır. Ancak en büyük sorun hacizli araçlar alım satım yerleri nereler olduğunun bilinmemesidir. Ya da bilinse dahi nasıl alındığının bilinememesidir.

Hacizli Araç Alım Satımı Yapılan Yerler

Hacizli araçlar icra yoluyla ya da ihale yöntemi ile satılmaktadır. Satış yöntemine bağlı olarak satıldığı yerler değişiklik gösterir. Zira borçların karşılığı olarak alınan bu araçların satışı ile yine borçların tahsili yapılmaktadır. Böylelikle Türkiye’de hacizli araç alım satım yerleri şu şekilde listelenebilir.

Hacizli Araçlar Alım Satım Yerleri Nereler? Nasıl Alınır?
Hacizli Araçlar Alım Satım Yerleri Nereler? Nasıl Alınır?
 • İcra Müdürlüklerinden satılık hacizli araçlar
 • Vergi Dairesi Müdürlüklerinden satılık hacizli araçlar
 • Bankalardan satılık hacizli araçlar
 • Maliye’den satılık hacizli araçlar
 • SGK hacizli Araçlar

Belli başlı olanlarıdır. Bu araçların alım satımı ise kendi bünyesinde farklılık gözetmektedir. Buralardan alım için öncelik genel kriter olarak muhammen bedel üzerinden bir teminat yatırılmasıdır. Teminat ile ihaleye girişin kapısı açılmaktadır. Bu kapı ile verdiğiniz fiyat sonrası en yüksek fiyatı veren aracın sahibi olmaktadır. Ancak ihaleyi alamayan kişiler yatırdıkları teminat tutarını geri alabilir. Fakat ihaleyi almasına rağmen aracı satın almaktan kaçınılıyorsa bu aşamada teminat iadesi mümkün değildir.

Hacizli.com.tr olarak sizler hacizli araçların hangi yollarla satıldığı, şartları, kimlerin alabildiği ve detayları üzerinde duracağız. Özellikle icradan satılık tüm araçlar, evler, arsa ve tarlalar ile iş makineleri ilginizi çekebilecek özeliklere sahiptir.

Hacizli Araçlar Alım Satım Yerleri Nereler? Nasıl Alınır?
Hacizli Araçlar Alım Satım Yerleri Nereler? Nasıl Alınır?

Okunmalı : Hacizli Aracın Borçlu Tarafından Satışa Çıkarılması

Banka Hacizli Araçlar

Hacizli araçların satışında en etkili bölgeler bankalardır. Banka hacizli araçlar mutlaka incelenmesi gerekir. Zira bankalar araç alımı için taşıt kredisi vermektedir. Bu krediler karşılığı ise borcun ödenmesine kadar araçların üzerinde ipotek konulmaktadır. Bu sayede banka alacağını tahsil edebilme gücüne sahip olmaktadır. Taşıt kredisini kullanan özel ve tüzel kişilikler kredi taksitlerini ödemediği takdirde bankalar araçlara el koymaktadır. Bu araçları satışa çıkaran banka alacaklarını tahsil etmek yoluna gitmektedir. Özellikle İş Bankası’ndan Satılık Hacizli Araçlar ilginizi çekecek aramalara neden olmaktadır. Ancak Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar sürekli yenilenen listelere sahiptir.

Bankalar araçlarını kendi kurdukları yöntemler ile ihaleyle satışa çıkarırken bazı bankalar icra müdürlükleri kanalıyla satmayı tercih etmektedir. Bu anlamda kendi internet sitelerinde araçların satışı ile ilgili bilgiler söz konusu edilmektedir. Ancak devlet bankaları özellikle kendi internet siteleri ile satış yöntemi uygulamaktadır. Hatta Vakıfbank ile Ziraat Bankasının internet sitesi dahi aynıdır. Satış yöntemleri hemen hemen benzerlik taşımaktadır. Bankadan satılık hacizli araçlar arayışındaysanız muhtemel alım yollarınız ve ihale yolları şu şekildedir.

Hacizli Araçlar Alım Satım Yerleri Nereler? Nasıl Alınır?
Hacizli Araçlar Alım Satım Yerleri Nereler? Nasıl Alınır?
 • Ziraat Bankasından Satılık Hacizli Araçlar
 • Vakıfbank’tan satılık hacizli araçlar
 • Halk Bankasından satılık hacizli araçlar
 • TEB hacizli araç satışları
 • İş Bankası’ndan Satılık Hacizli Araçlar
 • Garanti Bankasından satılık Hacizli Araçlar
 • Yapı Kredi Bankasından Satılık Hacizli Araçlar
 • Denizbank’tan Satılık Hacizli Araçlar

Yediemin Otoparkı Hacizli Araç Satışı

İcradan satılık araçların alım adresi e-satış sitesidir. Bu satışın yapılmasında tüm yetkiler icra müdürlüklerindedir. Satışlar ihale yöntemi ile yapılmaktadır. İnternetten ihale ile satışa çıkarılan araba son olarak aracın bulunduğu yerde yapılmaktadır. Yediemin otoparkı hacizli araç satışı olarak yapılan bu ihale fiziki olarak gitmeniz halinde katılım sağlanabilen alımdır. Burada aracı görme inceleme imkanınız da olmaktadır. Ancak internetten satışa çıkarılan ve internette ihalesine katılacağınız araç sadece dijital yollarla incelenebilmektedir.

Okunmalı : Araç Üzerinde Haciz Varsa Satılabilir mi?

Hacizli araç satış özellikle internet üzerinden aranılmaktadır. Bu aşamada icradan satılan ve hacizli araçlara ait listeler üyelikler ve ücretler dahilinde verilen üyeliklerle paylaşım sağlanmaktadır. Bu sebeple tüketiciler araçlar hakkında tam bir bilgi edinememektedir. Ancak icradan satılık araçlar için ilanların adresi ilan.gov.tr olmaktadır. Burada yayınlanan araç satışlarında aracın özellikleri, muhammen bedeli, teminat tutarı, aracın özelliklerine kadar bilgiler mevcuttur. Böylelikle en uygun fiyatlı araç alımı hacizli araçlar alım satım yerleri üzerinden yapılabilmektedir.

Güneşli Hacizli Araçlar

Hacizli araçlarda en popüler yerlerden biri Güneşli Hacizli Araçlar Satış merkezidir. Buradaki araçların satış mantığı vergi borcu ile haczedilen araçların satılmasıdır. 6183 sayılı yasaya göre satışa çıkarılan araçlardır. Maliye ve Hazine Bakanlığına bağlı olarak İstanbul Vergi Dairesinden satılık hacizli araçlar Güneşli Ortak araç satış deposunda ihale edilmektedir. Bu sebeple en popüler adres Güneşli Hacizli Araçlar olmaktadır. Zira Maliyeden satılık hacizli araçlar olarak aramalarda yer almaktadır. İhale ile satılamayan araçlar bu anlamda teklif usulüyle satılmaktadır. Böylelikle çok daha cazip bir alım yolu olmaktadır.

Uygun şartlarda araç alımının bir diğer adresi ise SGK hacizli araçlar olmaktadır. Sigorta borcundan dolayı el konulan araçlar SGK’dan ihale yöntemiyle satılmaktadır. İl Müdürlüklerine bağlı olarak SGK internet sitelerinde araçların satışına dair ilanlar bulunmaktadır. Bu ilanlar sonrası ihale yöntemi ile araçlar alınabilmektedir.

Hacizli Araç Alım Satım Yerleri standart olarak belli yasalar çerçevesinde belirlenmiştir. Bu anlamda merak ettiğiniz hususları aşağıdaki yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir