Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. BLOG
 4. »
 5. Gümrükten Satılık Tırlar

Gümrükten Satılık Tırlar

Yüksek modeller ve düşük kilometreleri olmasına karşın Gümrükten satılık tırlar uygun fiyatları ile herkesin ilgi odağı olmaya devam ediyor...

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 5 dk okuma süresi
1398 0
Gümrükten Satılık Tırlar

Yüksek modeller ve düşük kilometreleri olmasına karşın Gümrükten satılık tırlar uygun fiyatları ile herkesin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ayrıntılar içeriğimizde yer almaktadır.

Nakliye ve lojistik hizmetlerinde kullanılan büyük araçlar doğal olarak markası ve modeline göre yüksek tutarlara satılmaktadır. Bu aşamada en uygun şartlarda tır almak isteyen kişiler Gümrüklerden satılık tırlar üzerinde araştırma yapar. Zira en büyük alternatif yollardan biri buradaki araçladır.

Gümrükten Satılık Tırlar Nasıl Alınır?

Gümrükten araç alımı yıllardır çok yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Buradaki araçların satışındaki yol ise ihale yöntemidir. Öncelikle üye olunması gerekmektedir. Üyelik ücretsizdir. Gümrükten satılık tırlar ilginizi çekerken buradan satılığa çıkarılan tüm alımlar için atmanız gereken hususlar şunlardır.

Gümrükten Satılık Tırlar
Gümrükten Satılık Tırlar
 • Gümrük Bakanlığının eihale.gov.tr adresine girin.
 • Üyelik oluşturun. (Üyelik tüzel ve gerçek kişiliklerce olabilir. 18 yaşını geçenler üye olabilmektedir.)
 • Üyelik e-devlet uygulaması aracılığıyla yapılır.
 • Beğendiğiniz araç için öncelikle teminat yatırmanı gerekir.
 • Teminatlar Halk Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Vakıf Katılım Bankaların yapılmaktadır. Yatırım ise tasfiye eihale kurumsal tahsilat menüsünden yapılmaktadır.
 • Teminat yatırmanıza rağmen ihaleyi alamazsanız bu teminat size iade olmaktadır.
 • Teminatlar kredi kartı ile ödenmez.

Gümrükte El Konula Araçlar Nasıl Alınır?

Devletin yurt dışından gelen ve kanuna aykırı olan araçları gümrük kapılarında beklettiği bilinir. Türkiye’de birçok gümrük bulunmaktadır. Bu anlamda gümrükte bulunan arabalar ve diğer araçlar süresi geldiğinde satışa konu edilir. Satış ise ihale yöntemi ile yapılmaktadır. İhaleye katılım internetten mümkündür. Bu sayede gitmeden istediğiniz aracın ihalesine girebilirsiniz. İhaleye girdikten sonra ise süresi içinde en yüksek teklifi veren aracın sahibi olmaktadır.

Gümrükten satılık tırlar ve diğer araçlara ait ilanlar burada yayımlanmaktadır. Burada aracın modeli, özellikleri ve son durumuna dair bilgiler yer alır. Hatta burada araç ihalelerinin yanı sıra eşya ihaleleri, yeniden ihraç malları ve bekletilmeyecek eşya filtreleme imkanları bulunmaktadır. Burada aradığınız tarz araç ve diğer ürünü filtre imkanı ile arayabilir, ihaleye girebilir ve satın alabilirsiniz. Gümrük araç satışları ile birlikte 7-24 bilgi ve destek alabileceğiniz numara ise 444 8 482 olmaktadır.

Gümrükten Satılık Tırlar
Gümrükten Satılık Tırlar

Gümrükten Çıkan Araç Alınır mı?

Her türlü aracın bulunduğu Gümrükten çıkan araç alınır mı sorusuna evet diyebiliriz. Zira burada satılan araçların hepsi standart normlara göre satılan araçlardır. Alımı ve trafiğe çıkmadan önce atmanız gereken adımlar söz konusudur. Bu sayede uygun fiyatlara gümrükten satılık tırlar alınabilir. Öncelikli olarak burada satılan araçları alabilmeniz için ihaleye girmeniz gerekmektedir. İhale sonrası en yüksek tutarı teklif eden kişiler buradaki araçların sahibi olmaktadır.

Gümrükte Kalan Araçlar nasıl Alınır?

İhaleye giren ve ihaleyi alan kişiler gümrükte kalan araçlar nasıl alınır sorusuna yanıtlar aramaktadır. Buradaki araçları alabilmeniz için ihale sonrası 7 gün süreniz vardır. Bu süre içinde aracı almanız gerekmektedir. Süreyi uzatabilmek için 7 günlük süreniz daha olabilir. Bunun için ek süre talebinde bulunmak gerekmektedir. Araca ihalede verdiğiniz bedeli ödemeniz gerekmektedir. Bedel içerisinde ise ÖTV ve KDV ile diğer masraflarda bulunmaktadır. Ancak Damga vergisi ile MTV gibi ücretler alıcıdan alınmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir