Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. BLOG
 4. »
 5. Gümrükten Satılık Karavanlar

Gümrükten Satılık Karavanlar

Uygun fiyatlarda gümrükten satılık karavanlar ve motokaravanlar özellikleri ile sizleri tatile çıkaracak ve cezbedecek....

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 6 dk okuma süresi
10316 0
Gümrükten Satılık Karavanlar

Yurt dışından gelen ancak gümrüklerde farklı sebepler ile alı konulan araçlarda olduğu gibi gümrükten satılık karavanlar alınabilecek araçlardan olmaktadır. Gümrükten nasıl araç ve karavan alınır içeriğimizde yer almaktadır.

Pandemi süreci ile karavan tatili çok gözde oldu. Bu anlamda bununla birlikte artan fiyatlar sonrasında karavan tatilleri popüler olmaya devam ediyor. Böylelikle ucuz en uygun ve konforlu karavan alma çabasında olan kişiler farklı alım yollarını da aramaktadır. Karavan satışları imalatçısından olduğu kadar bankalardan, gümrükten ve icra dairelerinden olabilir. Öyle ki çok daha uygun fiyatlara satın alabileceğiniz karavanlardan bahsetmek mümkündür. Zira Gümrükten satılık karavanlar tercihen fiyat açısından da çok uygun olmaktadır. Haberler ve sosyal medyaya yansıyan karavanlar ve ayrıntıları ilginizi çekecektir.

<yoastmark class=

Gümrükten Satılık Karavan Almak

Karavan kültürü Avrupa ülkelerinde çok gelişmiştir. Bu sebeple üretilen karavanlara da yaşam için gerekli olan tüm ayrıntılar eklenmiştir. Öyle ki bu karavanlar yurt dışından ithal edilebilirken fiyatı ile cepleri yakmaktadır. Ancak vergi sorunları ve diğer borçlar nedeniyle Avrupa’dan Türkiye’ye getirilen ancak gümrükte alıkonulan karavanlar bulunmaktadır. Bu karavanlar Avrupadaki benzerleri ile aynı özelliklere taşıyor olmasına karşın çok daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Bunun için gümrükten satılık araçlar kadar karavanlar da çok ilgi görmektedir.

<yoastmark class=

Son zamanlarda en uygun konaklama ve tatil imkan veren karavanlar tercihen herkesin ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Üstelik çekme karavanlar kadar motokaravanlar ilgi odağı ve popülerdir. Özellikle motokaravanlar ile istenilen yere gidilmesi herkese cazip gelmektedir. Ancak karavanların vergi, kasko ve sigorta ücretleri dikkate alınarak hareket edilmesi gerekmektedir. Özellikle sigorta ve kasko ücretlerinin dikkate alınması gerekir. Burada 750 kg altı çekme karavanlarda ayrıca bahsetmek önemlidir. Zira bu araçlara vergi ödemesi yapılmamaktadır. Böylelikle kişiler 750 kg altı çekme karavan alma yoluna gitmektedir. Fakat Gümrükten satılık motokaravanlar ilginizi çekecek özelliklere sahip olabilir.

<yoastmark class=

Farklı araçların satışa konu edildiği Gümrükler her talebe yönelik araçlar ile sürekli yenilenmektedir. Bu satışlar arasında Gümrükten Satılık Tırlar bulunmaktadır. Tamamen uygun fiyat koşullarında, konforlu ve yüksek modelli araç alımı için mutlaka incelenmesi gereken adreslerden biri olarak Gümrükler gösterilebilir.

Gümrükten Karavan Nasıl Alınır?

<yoastmark class=

Gümrükten karavan almanız için ihalelere katılmanız gerekmektedir. Bu anlamda internet üzerinden satılığa çıkarılan karavanlar listelenmektedir. Bu araçlardan almak isterseniz ihale şartlarını yerine getirdikten sonra ihaleye katılmanız gerekmektedir. İhale sonrası en yüksek tutarı veren kişi aracın sahibi olmaktadır. Böylelikle gümrükten satılık karavan alımı en uygun şartlarda ve fiyatlarda yapılabilmektedir. Gümrükten karavan nasıl alınır sorusuna ise atacağınız adımlar şu şekildedir;

 • Buradan Gümrük eihale sayfasına gidin
 • Üyelik oluşturun (ücretsiz)
 • Almak istediğiniz aracı ya da karavanı belirleyin.
 • İhaleye katılım gerçek ve tüzel kişiliklerce yapılabilmektedir.
 • 18 yaşını dolduran herkes ihaleye katılabilir
 • Almak istediğiniz araç için teminat tutarını yatırın. (Ziraat, Vakıfbank, Halkbankası, Vakıf Katılım Bankasına yatırılmaktadır)
 • İnternetten giriş yaptıktan sonra ihaleye fiyat teklifinizi girin. .
 • En yüksek tutarı veren kişi aracın sahibi olmaktadır.

İhaleye katılım ile en yüksek tutarı verenler aracın yeni sahibi olmaktadır. Bu aşamadan sonra araca verdiğiniz teklif tutarı dışında masraflarınız olmaktadır. Damga Vergisi, Damga Vergisi KDV’si ile ÖTV’si sizden alınmaktadır. İhale sonrası ihaleyi kazanan kişi 7 gün içinde aracın teklif tutarını teminatı düşürdükten sonra yatırması gerekmektedir. Bu sürede yatırılmayan paralar ile ihaleler iptal edilmiş olur. Yatırmış olduğunuz teminat tutarı ise devlete gelir olarak irat edilir. Yani geri almanız mümkün değildir.

Gümrükten satılık karavan ve diğer araçlar ile malların alımında internetten ihale edilen ilana göre alım yapılmaktadır. Bu sebeple kişi her türlü alacağı ürünü kabul etmiş sayılmaktadır. Böylelikle ihaleden dönmek mümkün değildir. Ancak teminatının yanmasını kabul ediyorsa kişiler bu ihaleden çekilebilmektedir. Ayrıca gümrükten satılık ürünler ve diğer hususlar için 444 8 482 numaralı hattan destek alınabilmektedir.

Gümrükten satılık karavanlar 2023 yılında çok cazip oldu. Bunun yanında cazip alım yollarından biri de Gürcistan ve Bulgaristan’dan alınanlardır. İhaleden satılık karavan ayrıca Ziraat Bankası bünyesinde yapılmaktadır. Gümrükten alacağınız karavanlar 2. El karavan fiyatları ile daha uygun şartlarda olabilmektedir. Bu sebeple en azından incelenmesi doğru adım olacaktır.

Not: Fotoğraflar bilgi amaçlı görsel olarak konulmuştur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir