Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. BLOG
  4. »
  5. Fren Diski Torna Fiyatı Ne Kadar?

Fren Diski Torna Fiyatı Ne Kadar?

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 4 dk okuma süresi
189 0
Fren Diski Torna Fiyatı Ne Kadar?

Araçların durmasını sağlayan diskler zamanla tutunamaz ve duramaz haline geldiğinde taşlama ihtiyacı ile fren diski torna fiyatı ne kadar merak edilen husustur.

Fren diskleri zamanla aracı durduramaz haline geldiğinde düzeltilmesi gerekir. Bu düzeltme işlemine torna diğer adıyla taşlama denilmektedir. Bazı ülkeler de ise buna rotor yüzeyi yenilenmesi olarak tanımlanmaktadır.

Fren Disk Tornalatmak Kaç Para?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de fren diski torna araçları ile tamiri ve düzeltmeleri sağlanmaktadır. Aynı zamanda taşlama denilen bu işlem ile disk yüzeyindeki dalgalanma, yanma ve derin çizikler giderilmektedir. Oluşan bu deformasyonların düzeltilmesi için fren diskleri torna ile taşlama yapılmaktadır. Böylelikle aranılan husus fren diski torna fiyatı olmaktadır.

Fren disklerinde meydana gelen çizik, yanma ve dalgalanmaların giderilmesi için yapılan işlem ile fren diski torna fiyatı disk başına 200 TL’den başlayan ücretler ile yapılmaktadır. Bu işlemin ücreti bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Ancak yenileme ücreti ile cebinizden daha fazla çıkmasını önlemek için tamirat söz konusu edilmektedir.

<yoastmark class=

Fren Diski Tornalatmak Doğru mu?

Fren diski torna fiyatı işçilik oranları değişmektedir. Ancak disk başına ödenen ücret genel itibarla aynıdır. Kişi diski sökerek kendisi torna yaptırabilir. Bu durum ekonomik olarak görünse de geri montajını yapmanız zor olabilir. Bu sebeple sökülmesi, tornası ve montajının aynı anda hizmet alınarak yapılması uygun olur. Fakat taşlama öncesi diskin fiyatını öğrenmek önemlidir. Bu süreçte fren diski tornalatmak doğru mu bu soruya yanıt aranır.  Zira yenisini almak çok daha avantajlı olabilir.

Fren Disk Kalınlığı Torna İçin Önemlidir.

Diskin kalınlığı önemlidir. Özellikle çok fren yapıldıktan sonra incelmeler görülmektedir. Bununla birlikte diskler sıcakken tutulan soğuk sular diskte dalgalanmalar oluşmasına neden olur. Ancak tornalama ile disk incelebilir. Bunun için ise yeteri kadar kalın olan disklerde torna işlemi yapılır.

Fren Diski Torna kaç Saat Sürer?

Tamirat ile süreler önemli olan hususlardan biridir. Fren diski torna işlemi motorlu makineler sayesinde yapılmaktadır. Bu sayede tamamen düz bir disk oluşturulur. Yeni bir diskte sürtünme düzeyi düzdür. Bu sayede daha çok yer temas eder. Böylelikle fren yapıldığında daha yüksek verim alınır ve durma mesafesi kısalmaktadır. Ancak disk arızalı olması halinde durma mesafesi artmaktadır.

Araçların ön fren balataları arka balatalara oranla daha çabuk biter. Fazla fren kullanan kişilerde bu daha çok hızlı oluşur. Ancak zamanla disk üzerinde bozulmalar görülebilir. Bu bozulmaların giderilmesi için ise diskin taşlanması zorunludur.

Aracınızın disk sayısına göre bu durum değişkenlik göstermektedir. Ancak bir fren diskinin tornası yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bunun yanında sökülmesi ve montajı da süre almaktadır. Hizmeti aldığınız yere göre değişen sürelerde diskinize taşlama yaptırmanızdan bahsedilebilir.

Turbo Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

2024 Yılında Almanız Gereken En İyi 5 Aile Aracı

Otomobil Tutkunlarının İhtiyacı Olan 10 Aksesuar

Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir