Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. HABERLER
 4. »
 5. Emniyetten Çıkma Satılık Araçlar

Emniyetten Çıkma Satılık Araçlar

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 3 dk okuma süresi
994 0
Emniyetten Çıkma Satılık Araçlar

Emniyet bünyesinde miadı dolan araçlar yenilenmek maksadıyla satışa çıkarılırken Emniyetten çıkma satılık araçlar aynı zamanda popüler alım yollarından biridir.

Söz konusu Emniyet araçları olunca önünüzde her türlü araç bulunabilir. Öyle ki küçük bir motorsikletten otobüse kadar Emniyetten çıkma satılık araçlar söz konusudur. Kamu aracı olmasının yanında kolluk araçları olması nedeniyle çok uzun kilometreler yapan bu araçlar belli dönemlerde yenilenme amacıyla satışa konu edilmektedir. Yıpranan emniyet araçları böylelikle yenilenir ve kamu hizmetinin görülmesinde daha faydalı olması sağlanmaktadır. Emniyet araçları haberler ile satışa konu edilebilir.

Emniyetten Satılık Araçlar

Emniyetten Çıkma Satılık Araçlar

2. el araç alımı yapmak isteyenler fiyatları ile Emniyetten satılık araçları tercih edebilmektedir. Bu anlamda almak isteyenler Emniyetten çıkma satılık araçlar nasıl alınır sorusuna yanıt arar. 2. El bir araç alırken dikkat edeceğiniz hususlar bulunmaktadır. Ancak emniyetten olması halinde bu hususlar daha çok artış göstermektedir. Özellikle kamu görevini gören kolluk kuvvetlerine hizmet veren bu araçlar çok yol yapmaktadır. Bu sebeple daha çok yıpranır. Yıpranan araçların alımı ise sizin aradığınız türden olmayabilir. Fakat burada parantez içinde belirtilmesi gereken husus aynı model ve tarzlardaki araçlara yani emsallere göre daha ucuz olmasıdır. Emniyet araçları bu aşamada emsallerine göre daha çok yıpranmış olabilir.

Emniyetten Çıkma Satılık Araçlar

Emniyetten satılık araçlar için özellikle alımı öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öyle ki 2. El araç alırken bu hususlara bakılması önemli olur. Bunlar;

 • Aracın kaporta durumu
 • Yaşı
 • Aracın fiyatı
 • Piyasada emsal aracın fiyatı
 • Motor durumu
 • Km’si.

Emniyetten Çıkma Satılık Araçlar Nasıl Alınır?

Standart olarak bir araç alımında merak edilen hususlar elbette kaporta durumu, motor durumudur. Emniyet araçları kolluk gücü uyguladığı için hemen hemen her gün trafikte yol almaktadır. Bu anlamda çok kullanıldığından bahsetmek mümkündür. Böylelikle biraz fazla yıpranmış olabilir. Hatta motorunun tekrar yenilenmesi gerekebilir.

Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren kurumlardan araç alımı merak edilen hususlardan biridir. Bu aşamada araçların satışı için ihale yöntemi uygulanmaktadır. Uygulama ise ilan sonrası yapılmaktadır. Araç satışlarında yapılan ihale ilanı aracın satışına yön vermektedir. Bu anlamda ihalede ve ilanda belirtilen hususların yerine getirilerek araçlar alınabilmektedir. Emniyetten çıkma satılık araçlar il müdürlükleri bünyesinde yapılabildiği gibi bakanlıkça da yapılabilmektedir. Bunun için ihale ve satış ilanlarının takip edilmesi gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir