Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. BLOG
  4. »
  5. Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek

Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 6 dk okuma süresi
181 0
Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek

Ulaşımda yakıt ile tasarruf yapmak istiyorsanız ve alternatifler arayanlar için Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek içeriğimizde yer almaktadır.

Yakıt açısından sürdürülebilir çözüm arayışları dünya çapında elektrikli araçlar ile muadillerine yönlendirirken bu anlamda yanlış bilinen 5 gerçeği sizlerle paylaşmak istedik.

Elektrikli arabalar günümüzün en çok talep edilen ulaşım araçlarıdır. Zira Ukrayna – Rusya svaşı sonrası yüksek seyreden fiyatlar ve enflasyonun patlaması herkesi elektrikle çalışan araçlara yönlendirdi. Ancak yenilikçi olmasının yanında çevreye duyarlı olan kişilerin de tercih ettiği bu araçlar hakkında yanlış bilinenler bulunmaktadır. Öyle ki bir anda milyonlarca satış rakamlarına ulaşan bu araçlar için efsane hikayelerden bahsetmek mümkün.

Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinenler

Özellikle sizlerle paylaşmak istediğimiz konular yanlış olarak bilinen gerçekleri sizlere yansıtmak. Böylelikle teknolojiyle donatılan bu araçlar hakkında daha net bir resim ortaya koymaya çalışacağız. Zira faydaları, yetenekleri ile farklı bir bakış açısı sürdürülebilir ulaşım için önemli olan elektrikli araçların doğru anlaşılmasını sağlar. Bu aşamada elektrikli araçlar hakkında yanlış bilinen 5 gerçek başlıca şunlardır;

  • Yeterli şarj alt yapısının olmadığı
  • Elektrikli araçların şarjının uzun sürmesi
  • Elektrikli araç menzilinin kısa olması
  • Benzin ev Mazotla çalışan araçlara karşı performans düşüklüğü
  • Elektrikli Araçların soğukla başa çıkamadığı
Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek
Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek

Yeterli Şarj alt Yapısının Olmadığı

Özellikle Elektrikli araçların şarj altyapısının eksikliğinden muzdarip açıklamalar endişeli gelmektedir. Fakat bu araçların evlerde dahi şarj edilebildiğinin bilinmesi gerekir. Son yıllarda Türkiye’de önemli sıçrama olmuştur. Öyle ki elektrikli şarj istasyonlarına GPS ile Google haritalar sayesinde listelenebilmektedir. Bu sayede Türkiye’nin neresine giderseniz gidin çok sık bir şarj alt yapısının sizlere eşlik ettiğini göreceksiniz. Zira şarj etmek neredeyse devrim yaratan yeniliklere sahip oldu. Evinizde aracınızı sabaha kadar şarj edebilir ve gün boyu kullanabilirsiniz. Yani şarjla ilgili bir sorunun olduğu efsane hikayeler arasında yer almaktadır.

Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek
Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek

Elektrikli araçların şarjının uzun sürmesi

Diğer yanlış bilinen bir husus ise elektrikli araçların şarj edilmesinin aşırı uzun süre gerektirdiğidir. Aracın şarjı hızlı dolumlar ile kısa sürelerde dolar. Öyle ki 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde bu teknoloji sayesinde aracınızın kapasitesinin yüzde 80’i şarj edilmektedir. Bu araçlar tıpkı bir cep telefonu gibi, gece boyunca ev konforunuzda şarj edilebilir. Böylelikle son derece pratiktir.

Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek
Elektrikli Araçların Menzilinin Kısa Olduğu Düşüncesi Yanlıştır

Elektrikli Araç Menzilinin Kısa Olması

Menzilin ortaya konulmasında en önemli husus aracın markası, modeli ve pil kapasitesidir. Ancak gün içinde rahatlıkla yetebilecek bir menzile sahiptir. Zira bu tür araçlar en az 300 kilometre üzerinde yol kat etmektedir. Hatta bu mesafe bazı araçlarda 500 – 600 km’ye kadar çıkmaktadır. Bu anlamda size uygun sürüşe sahip bir elektrikli araç alabilirsiniz.

Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek
Elektrikli Araçlar

Benzin ve Mazotla Çalışan Araçlara Karşı Performans Düşüklüğü

Elektrikli araçların benzin ve mazot ile birlikte muadilli yakıtla çalışan araçlara göre daha düşük performans sergilediği düşünülmektedir. Ancak bu yanlış bir bilgidir. Bazı araçların donanımı ve gücü bu yakıtlardaki performanstan daha yüksek bir etki göstermektedir. Zira anlık torklar ve hızlı ivlenmeler bu araçlarda kendisini göstermektedir. Özellikle benzinli araçlara oranla daha güçlü bir performansla karşılaşabilirsiniz.

Elektrikli Araçların Soğukla Başa Çıkamadığı

En çok bilinen husus soğuktur. Öyle ki elektrikli araçların soğuk havalarda iyi performans gösteremediği dilden dile yayılan efsanedir. Fakat menzili etkilemektedir. Elektrikli araçlarda olduğu gibi diğer muadil yakıtla çalışan tüm araçlarda verimlilik düşebilmektedir. Böylelikle bir elektrikli aracın mesafesi yaklaşık 200 km’ye kadar düşebilmektedir. Bu durum daha soğuk havalarda daha çok etki gösterebilir. Fakat bu anlamda araçlar soğukla mücadele edebilme teknolojisiyle donatılmıştır. Bazı araçlarda ısıtma sistemi devreye girmektedir. Böylelikle mesafede kısalmamaktadır.

Önyargıdan uzak olarak elektrikli araçlar hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinmek doğru olacaktır. Teknolojik gelişmeler ışığında yeni donanımlara sahip bu araçlar gelişmiş menzil, performans ve rahatlık sunmaktadır.

Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları

Araç Üzerinde Haciz Varsa Satılabilir mi?

Distribütör Nedir, Arızası Nasıl Anlaşılır?

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir