Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. ARABALAR
 4. »
 5. Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları

Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları

Turan Aydın Turan Aydın - - 7 dk okuma süresi
324 0
Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları

Türkiye’de araç alımında ilk bakılan en önemli özellik fiyatı olmasına rağmen dünyanın en sağlam araba markaları bazı kişiler için çok daha önemlidir.

Araç alımında model ve donanımla birlikte markanın fiyatı ilk bakılan husustur. Ancak güvenlik göz ardı edilemeyecek etkenleri oluşturmaktadır. Zira sevdiklerinizle beraber güvenli seyahatler yapabilmeniz için güvenlik aslında en önemli husustur. Araç seçiminde sevdiklerine değer veren kişiler aracın güvenliği ve sağlamlığı üzerinde durur. Bunun yanında ilerleyen süreçte tamir ve diğer masrafları da dikkate alarak masraf açmayan araçlar tercih edilmektedir. Bir kesim ise muhtemel kazalar sonrası daha sağlam araçlar ile hayat kurtaran araçları tercih etmektedir. Zira yüksek hız ve trafik ölümlü kazalar sonrası dayanıklı araçlar sayesinde hayatta kalmanızın yolu olabilir.

Otomobil firmaları düzenli bir şekilde araçlarını testlere alır ve testler aldırır. Bu testlerde özellikle bağımsız firmaların vermiş olduğu güvenlik sertifikaları önem kazanmaktadır. Bu sertifikalar sayesinde dünyada üretilen diğer markaların da testi sonrası belli puanlamalar verilmektedir. Yüksek puana sahip araçlar da dünyanın en sağlam araba markaları arasına girmektedir.

Hangi Araba Markaları Çok Sağlam ve Dayanıklı

Otomobil markaları öncelikli olarak güvenliği sağlamak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. Böylelikle yeni modellerini gelişime alırlar. Kişisel olarak sağlam anlayışınıza göre farklı beklentileriniz olabilir. Ancak dünyanın en sağlam araba markaları arasında sıralama yapılırsa genel itibarla şu araçlar listeye alınabilir.

 • Volvo
 • Audi
 • Mercedes
 • BMW
 • Volkswagen
 • Isuzu

Dayanıklı otomobil markaları arasında liste de özellikle Alman markaları dikkatleri çekmektedir. Zira Audi, BMW, Mercedes ve Volkswagen Alman üretimi olan araçlardır. Bu sebeple tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de Alman Markaları sağlam anlayışı bulunmaktadır. Ancak güvenlik açısından bazı kuruluşların testi ile sonuçları önemli olmaktadır. Euro NCAP bu kuruluşlardan biridir. Yaptıkları testler en sağlam arabalar listesini ortaya koymaktadır.

Volvo

Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları
Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları

Dünyanın en sağlam araba markaları arasında test sonuçlarına göre şüphesiz listenin başında Volvo gelmektedir. Otomobil dışında bir çok aracı üreten Volvo aynı zamanda iş makinesi ve deniz motoru gibi araçları imal etmektedir. Sağlamlığı ile dünyanın en iyi aracı olan Volvo’nun hikayesi ise bir hayli trajiktir. Son yıllarda üretilen Volvo S90 başta olmak üzere XC60 ve S60 modelleri Euro NCAP testlerinde başarılı sonuçlar almıştır. Bu sebeple güvenli ve dayanıklı araç almak isteyenlerin öncelikli tercihleri Volvo markasıdır. Zira İsveç markasının dayanıklılığını gönül rahatlığı içerisinde söyleyebiliriz.

Audi

Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları
Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları

Alman markası olan Audi aynı zamanda dünya markası olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Volvo’dan sonra en sağlam araç olarak bu marka listeye girmektedir. Türkiye’de de çok sevilen, alınan ve tercih edilen Audi belli testlere tabi tutularak önemli başarılar elde etmiştir. Türkiye’de özellikle A3 ve A4 çok tutulmuştur. Ancak dünya genelinde testlerde A1, A3, A6 ve Q4 modelleri büyük başarıların altına imzasını atmışlardır. Zira 2020 yılında Euro NCAP testleri ile A3 modeli yüzde 89 yolcu koruması ve yüzde 81 çocuk yolcu koruması başarısı sunmuştur.

BMW

Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları
Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları

Dünyanın sağlam araçları arasında bir diğer Alman markası BMW’dir. Zira bu araç lüks segmentte görülmektedir. Fiyatları ile kalitesi nedeniyle yüksek tutarlarda satılmaktadır. Aracın özellikle 750 Lİ modeli çok sağlam görülür. Sedan araç bir nevi zırha sahiptir. BMW 3 serisi Euro NCAP testlerinde yolcu koruması için yüzde 97, çocuk koruması için yüzde 87 başarı sağlamıştır. Bu sebeple güvenli araçlar arasında yer almaktadır.

Mercedes

Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları
Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları

Türkiye’de tüm kurumların neredeyse makam aracı olan Mercedes yine Alman meşeili markalar arasında yer almaktadır. Güvenlik açısından en az rakipleri kadar iddialıdır. Bu anlamda son zamanlarda elektrikli Mercedes ön plana çıkmaktadır. Dünya genelinde Mercedes-Benz markası olarak bilinmektedir. Güvenlik testlerinde özellikle 2019 yılında yapılan CLA modeli ile yüksek puanlar elde etmiştir. Bu anlamda yolcu koruması yüzde 96 iken çocuk yolcu koruması ise yüzde 91 olarak belirlenmiştir.

Volkswagen

Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları
Dünya’nın En Sağlam Araba Markaları

Çok sağlam ve dayanıklı araçlar arasında yer alan Volkswagen ayrıca bu liste içerisinde en ekonomik olarak sunulan mir markadır. Özellikle Golf modeli dayanıklı araçlar listesinde yer almaktadır. Euro NCAP testinde golf yetişkin yolcu için yüzde 95 çocuk yolcu için yüzde 89 koruma başarısı sağlamıştır. Bu sayede Türkiye’de en çok kullanılan araçlar arasında yer almaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir