Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. ARABALAR
  4. »
  5. Çin Elektrikli Otomotiv Firmalarının Türkiye Rekabeti Büyüyor

Çin Elektrikli Otomotiv Firmalarının Türkiye Rekabeti Büyüyor

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 3 dk okuma süresi
61 0
Çin Elektrikli Otomotiv Firmalarının Türkiye Rekabeti Büyüyor

Avrupa başta olmak üzere Avrupa’da çok satanlar listesine giren Çin elektrikli otomotiv firmalarının Türkiye rekabeti 250 den fazla model ile büyümeye odaklandı.

Çin birçok sektörde olduğu gibi elektrikli otomotiv sektöründe ön plana çıkmayı hak ediyor. Son olarak Pekin Otomobil Fuarı görücüye çıkan elektrikli arabalar ile adres oldu. Avrupa’da çok satılan araçlar Türkiye’de de önemli bir başarı yakaladı.

Yüzlerce Yeni Elektrikli Model Görücüye Çıktı

2023 yılında 23 milyon araç satışı ile dünya lideri olan Çin elektrikli otomobil satışında da liderliğini sürdürüyor. Son olarak Pekin fuarında görücüye çıkan yüzlerce yeni model yeni ataklarının göstergesi durumunda. Pekin Uluslararası Otomobil Fuarı ziyaretçi akınına uğradı. Öyle ki Çinli üreticilerde bu duruma çok şaşırdı.

Çin Elektrikli Otomotiv Firmalarının Türkiye Rekabeti Büyüyor
Çin Elektrikli Otomotiv Firmalarının Türkiye Rekabeti Büyüyor

Gelly Türkiye’ye Dönüyor

Auto China 2024 özellikle elektrikli SUV araçlar ile ön plana çıktı. Türkiye’den çekilen markaların dahi tekrar gelmeye hazırlandığı sektör şimdiden umutlu oldu. Anadolu Grubu ile Türkiye’de satılan ancak sonradan ayrılan Gelly fuarda yıldız modellerini tanıttı. Hibrit ve elektrikli araçlar ile yeni modelleriyle yıldızlaşan Gelly Türkiye’de dönmeye hazırlanıyor.

Totoya Atağa Kalktı

Japonların çok satılan araçlarından Toyota Avrupa’da atağa kalktı. Özellikle bZ3X ve bZ3C modeli ile elektrikli araçlarını fuarda tanıtan Toyota ortaklaşa olarak geliştirdiği BYD’nin pilleri kullanıyor.

Çin Elektrikli Otomotiv Firmalarının Türkiye Rekabeti Büyüyor
Çin Elektrikli Otomotiv Firmalarının Türkiye Rekabeti Büyüyor

XIAOMI SU7 Merak Konusu

Elektrikli araçlar arasında merak edilen bir diğer marka XIAOMI SU7 oldu. Elektrikli araç 220 kW ve tek motorlu 495 KW çif motorlu iki seçenek ile tüketicinin karşısına çıkıyor.

VW İlginç Tasarımla Karşımıza Çıkıyor

Çin Fuarında göz dolduran bir diğer araç markası ise Volkswagen oldu. VW Pekin’de ilginç bir tasarımı ile elektrikli aracı ID.UX’u tanıttı. Çin pazarında satışa sunulan aracın mesafesi 100 km üzerine çıkıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir