Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. OTO ARIZALARI
  4. »
  5. Arabanızın Yakıt Verimliliğini Artıracak 5 Husus

Arabanızın Yakıt Verimliliğini Artıracak 5 Husus

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 4 dk okuma süresi
101 0
Arabanızın Yakıt Verimliliğini Artıracak 5 Husus

Benzin ve motorin fiyatlarındaki artışların sürekli olması nedeniyle araç sahipleri yakıt verimliliğini artırmanın yollarını aramaktadır. Bu aşamada yakıt verimliliğini artıracak 5 husus sizlere fayda sağlayabilir.

Sürekli trafikte olmanız halinde aracınızın yakıtını en aza indirmek sizlerin cebinize dost olabilir. Bu durumda araba yakıtını en verimli haliyle kullanmak önemli olmaktadır.

Aracın Yakıt Verimliliğini Nasıl Artırabilirim?

Artan yakıt masrafları sürücülerin yakıt verimliliği konusunda nasıl hareket etmesinin önemine parmak basıyor. Bu sebeple araç sahipleri neler yapabilir?  Yakıt verimliliğini artıracak 5 husus sizler için hazırlandı.

  1. Nasıl araç sürdüğünüzü bilin.
  2. Aracınızı ve çalışma aksamını temiz tutun.
  3. Aracınızın bakımını yaptırın ve iyi durumda olduğundan emin olun.
  4. Gideceğiniz rotayı en uygun zamana ayarlayın.
  5. Yapacağınız işler için kombine olun ve programlama yapın.

Nasıl Araç Sürdüğünüzü Bilin

Öncelikli olarak aracınızın özellikleri hakkında bilgi edinmek gerekir. Zira farklı model ve marka araçlar ile yakıtları farklı olarak artış sağlar. Hız sınırlarına uymak yakıtı etkilemektedir. Yüksek hız ve devirde kullandığınız araçlar daha çok yakıt tüketmektedir. Aracın torkuna bağlı olarak vites ve devir ayarlanması gerekir. 240 torka sahip bir araç 5 viteste 2 bin devirde hareket ederken 110 hız yapmaktadır. Ancak bu aracı üç bin devir üzerinde hareket ettirmeniz halinde aracınız 130 km hızın üzerine çıkar ve yakıt tüketimi bir üst seviye taşınır. Bu sebeple nasıl bir araç sürdüğünüzü bilmeniz önemli olur. Aracınızın gazına ani basma ile ani hızlanma ve frene basıp tekrar hızlanma yakıtı en yüksek seviyeye taşır. Bu duruma dikkat etmeniz gerekir.

Aracınızı ve Çalışma aksamını Temiz Tutun

Aracınızın nefes alacağı parçaların temiz olması az yakıtın yoludur. Zira nefes alamayan bir araç daha çok yakar ve yakıtı yakamadan egzos sisteminden atar. Bu sebeple en fazla yakıt sarfiyatı böylelikle sağlanır. Aracınızın en az seviyede çalışmasını sağlayacak olan bakımı yapılması ve filtreleri sürekli temiz tutulması gerekir.

Aracınızın İyi Durumda Olduğundan Emin Olun.

Arabanıza bakım yaptırmanız gerekir. Bu sayede yakıt verimliliği en az yüzde 5 artar. Hatta yüzde 40’a kadar çıkar. Lastik basıncı da bu duruma etki eder. Doğru basınçta kullanılması gerekir. Zira lastiklerinizin de uzun vadeli kullanma imkanı bu sayede sağlanır.

Gideceğiniz Rotayı Programlayın

Gideceğiniz rotadaki trafik durumuna göre programlamak çok önemlidir. Trafiğin en az olduğu ve trafik ışıklarının en az olduğu bölgeden gitmeniz yakıtınızı etkileyecektir. Ne kadar çok durup kalkarsanız yakıtınız da artar.

Yapacağınız İşlerde Kombine Olun

Muhtemel gitmeniz ve yapmanız gereken işleri kombine halinde yapmanız sizlerin tekrar tekrar gitmenizin önüne geçer. Yapmanız gereken tüm işlerin programlamasını yapmanız halinde bir kez yolculuk yaparak işlerinizi halledebilirsiniz. Bu durumda ikinci ve üçüncü ket gitmeniz halinde yakıt artışının önüne geçemezsiniz.

Denemeniz Gereken En İyi 5 Harley-Davidson Motorsikleti

Elektrikli Araçlar Hakkında Yanlış Bilinen 5 Gerçek

İstenmeyen Aracınızı Satmak İçin 5 İpucu

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir