Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. blog sayfasında yer alan haberler 5846 sayılı yasaya % 100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Bu anlamda sitemizden haber ve fotoğraf alınması önceden yazılı olarak izin gerektirmektedir. Güncel olarak hacizli araçlar, hacizli icralık araçlar, otomobil ve merak ettiğiniz hususlar sayfalarımızda bulunmaktadır. Hacizli İcralık Araçlar Evler Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Hacizli.com.tr araç satışı yapmaz, araç satışlarına aracılık etmez, para istemez, komisyon istemez. İlan ve diğer iletişimler için turanay@turanay.com.tr yazabilirsiniz.

Hacizli İcralık Araçlar Evler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. HABERLER
  4. »
  5. 2 el Otomobil Pazarında Fiyatlar Yüzde 43 Artış Gösterdi

2 el Otomobil Pazarında Fiyatlar Yüzde 43 Artış Gösterdi

Hacizli Araçlar Hacizli Araçlar - - 4 dk okuma süresi
214 0
2 el Otomobil Pazarında Fiyatlar Yüzde 43 Artış Gösterdi

Yaşanan ekonomik kriz özellikle araçlara yansırken 2. El otomobil pazarında fiyatlar yüzde 43 artış gösterdi. Artan fiyatlara rağmen satış oranları ise yükselmesi ile dikkatleri çekiyor.

Geçtiğimiz yılın ilk altı ayına oranla ticari ve binek araç satışları yüzde 9 oranında arttı. Bununla birlikte fiyatlar ise yüzde 43 oranında artış gösterdi. Artan fiyatlara rağmen satış oranlarının da artması otomotiv sektörünü bir hayli ilginç kıldı. Arabalar ile haberler yükselen fiyatlar üzerinde yoğunlaşmaya devam ediyor.

Fiyatlar Arttı Araç Satışı Arttı

Türkiye’de özellikle hafif binek ve ticari araçların satışlarında artışlar yaşandı. İlk altı ay geçen yıla oranla yüzde 9 yükseldi. Böylelikle araç satışı 1 milyon 4 bin 721 adet oldu. Ocak – Haziran dönemlerini kapsayan istatistiklerde araç satışı ile online ilanların yüzde 5 oranında arttı görüldü. Bu oran satışlara ise yüzde 9 olarak yansıdı. Geçtiğimiz yıl ilk altı ay binek ve hafif ticari araçların satış miktarı 919 bin 814 olmuştu. Ancak bu dönem bu rakam 1 milyon 4 bin 721 olarak kayıtlara geçti.

2 el Otomobil Pazarında Fiyatlar Yüzde 43 Artış Gösterdi
2 el Otomobil Pazarında Fiyatlar Yüzde 43 Artış Gösterdi

2023 İlk 6 Ayında Kaç Araç satışı Oldu

0 km araç alamayan kişiler doğal olarak 2. El araç alımlarına yöneldi. Böylelikle online araç satış sitelerinde 32 marka 253 modeli ile en çok satış yapan araçlar da ortaya çıkmış oldu. 2023 yılı ilk altı ayında 2. El araç satışlarında bir önceki yıla göre yüzde 6 artış söz konusu oldu. Ancak bu oranlar dikkate alındığında 2. El araçlarda fiyatların yaklaşık % 43 artış yaşadığı görüldü.

2 el Otomobil Pazarında Fiyatlar Yüzde 43 Artış Gösterdi
2 el Otomobil Pazarında Fiyatlar Yüzde 43 Artış Gösterdi

İstatistiklere göre ikinci el araç satışlarında motor tipleri de değerlendirmeye alınıyor. Bu anlamda ilk altı ay sonunda en yüksek satış 104 bin 111 adetlik satışla dizel otomobiller listenin ilk sırasında yer aldı. Dizel motorlu araçların satışını 66 bin 504 adetlik satışla benzinli araçlar izledi. Popüler olan elektrikli hibrit otomobil satışları ise 4 bin 785 adet oldu. Otogazlı otomobil alanlar ise 4 bin 271 sayısında kaldı. 2. El hibrit elektrikli araç satışları ise 4 bin 875 oldu. Geçtiğimiz yıl aynı dönemlerde satılan elektrikli araç sayısı ise sadece 329 olmuştu.

sürekli artan fiyatlar karşısında özellikle ikinci el araç fiyatları en yüksek seviyesine kadar ulaştı. Bu oran özellikle sürekli artış gösteriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir